Zásaditá směs
Superfoods

Zásaditá směs


Naše tělo je připraveno na dlouhověkost, ale dnešní životní styl nám to bohužel až tak moc nedovoluje. Náš vnitřní organismus by měl mít zásaditý charakter. Ale návyky, které jsme si vypěstovali, zásaditý podíl v našem těle postupně snižují. Snížení těchto důležitých zásaditých minerálů má v mnoha případech za následek překyselení organismu. Tuto nepříjemnost nám může pomoct napravit zásaditá směs. Trvalé překyselení těla způsobuje deprese, podrážděnost, malou odolnost proti zátěži, plísňová onemocnění, stavy beznaděje, "zbytečná" onemocnění apod.

Proč tímto nedostatkem trpíme?

Ovoce a zelenina, kterou baštíme, nemá v půdě tolik zásaditých minerálních látek, které potřebujeme. A to je důvod, proč potřebné minerály nemůžeme našemu tělu dodat pouze stravou. Dalším důvodem je životní styl, který je v dnešní době velmi uspěchaný, plný stresu a nedostatku pohybu. Veškeré tyto a další faktory bohužel přispívají k překyselení organismu.

Složení zásadité směsi

Zásaditá směs je směs různých minerálů, mezi které můžeme řadit vápník, draslík, hořčík, sodík a železo. Základní 4 prvky přímo ovlivňují činnost nervových buněk a buněčných membrán - jedná se o vápník, hořčík, draslík a sodík.

Jak doplnit potřebné minerály?

S překyselením organismu nám může pomoct zásaditá směs. Zásaditou směs tvoří převážně potravinové doplňky. Já bych Vám momentálně mohla nabídnout Křemelinu. Křemlina PureLife je složena z minerálních látek a stopových prvků, které nám pomůžou rovnováhu najít a překyselení zahnat :)

Zásaditá směs se nesmí nikdy rozpouštět v perlivé vodě, jinak by přišla o spoustu důležitých zásad, které by neutralizovala. Tuto sypkou směs si můžeme přimíchat do vlažné vody, džusu nebo snídaňových směsí. Ajurvédská medicína nám připomíná, že bychom neměli přípravky pro odkyselení používat od 10:00 do 14:00 a také po 22:00 večer.

Při správném užívání minerálů pro odkyselení organismu se nám rozjasní myšlení a zlepší paměť. Negativní stav se vytratí a utuží se naše psychické i fyzické zdraví. Tento skvělý pocit rovnováhy a trvalý pocit pohody nás již neopustí :)