Borůvková šťáva
Superpotravina

Borůvka

Borůvka sama o sobě obsahuje spoustu minerálů, vitamínů a antioxidantů. Borůvková šťáva je vynikající zdroj vitaminu C, K, manganu, draslíku a pektinu. Konzumace borůvek se doporučuje osůbkám, které chtějí zhubnout. Mohou být také užitečné při prevenci diabetu. Borůvka je známá i tím, že je prospěšná při prevenci proti infekci močových cest. Je i doporučována proti průjmu, díky svému vysokému obsahu tříslovin a pektinu.

Borůvková šťáva je pro Vás zde.

Borůvky pro starší lidi

Pokud starší lidi zařadí borůvky či pití borůvkové šťávy ke svému jídlu, bude to pro ně dle studií mít mnoho kladných účinků, jako je zabránění degenerace mozku, dojdou k pokroku u duševního rozkladu a také se jejím pitím pomůže zabránit šedému zákalu.

Dle studií bylo dokázáno, že pití borůvkové šťávy je preventivní ochrana proti vážným neurologickým poruchám, které jsou zejména u starších lidí. Příznivě také působí na Alzheimerovu chorobu.

Borůvky na hubnutí

  • mají nízký obsah kalorií
  • obsahují málo tuku
  • podporuje hubnutí

Pravidelné baštění borůvek a jejich začlenění do jídelníčku pomáhá tělu při potlačení chutí na jídlo a také nám dává pocit, že jsme delš dobu sytí :)

Výhody borůvkové šťávy

Užívání borůvek díky svému vysokému obsahu antioxidantů pomáhá při prevenci v boji proti rakovině. Dobře působí na naše srdce i snižuje hladinu cholesterolu.