BIO kokosový olej
Superpotravina

Kokosový olej

Bio kokosový olej nebo - li také cocos nucifera. Po celé generace je tento rostlinný olej v tropech hlavním zdrojem pro lidi a to z hlediska tuku ve výživě. Jeho uplatnění je v mnoha oborech a to například v potravinářství, průmyslu či medicíně. Tento univerzální kokosový bio olej můžeme použít na přípravu palačinek, jako krém na tělo či bělící přípravek na zuby.

Kokosový olej
Kokosový olej

Fakta o kokosovém oleji

  • aktioxidační účinky
  • superpotravina, která výborně působí na výživu mozku
  • snižuje příznaky ekzémů i lupénky
  • obsahuje vitamíny A, E, kyselinu laurovou a mastné kyseliny
  • snižuje výskyt bakterií a virů v tělu
  • snižuje hladinu cholesterolu


Kokosový olej na vlasy

Kokosový olej a jeho použití jako vlasová maska, se doporučuje v případě, kdy trpíte lupy nebo suchou vlasovou pokožkou. Bio kokosový olej je vynikající kondicionér. Výživové vlasové zábaly z kokosového oleje jsou výborné proti lámavosti vlasů či třepícím se konečkům. Je vhodný také proti vypadávání vlasů.

Kokosový olej a tělo

Po opalování se kokosový olej skvěle hodí jako regenerační přípravek, je také aktibakteriální. Toto kokosové aroma se využívá i jako masážní prostředek. Vhodný je také pro eliminaci strií, které se objevují při těhotenství nebo v pubertě.

Bio kokosový olej na vrásky

Silné antioxidační účinky kokosového oleje dle průzkumů zpomalují tvorbu vrásek a také tzv. stařeckých skvrn.  Tento kokosový olej můžeme využívat jako noční krém. Výborně nahradí tělové mléko a je doporučován i pro odlíčení obličeje.

Kokosový olej na zuby

Použití kokosového oleje vytváří na zubech lesk a jejich bělost. Díky vysokému množství antioxidantů je kokosový olej brán jako antibiotikum, které eliminuje problémy s dásněmi, krvácením či záněty.

Kokosový olej použití

Kokosový olej je termostabilní a proto je doporučován pro vaření i smažení. Použití kokosového oleje v kuchyni se doporučuje zpracovávat při teplotě 180 °C. Vysoký obsah nasycených mastných kyselin má za následek stabilitu kokosového oleje a také odolnost proti žluknutí. Jeho trvanlivost je až 2 roky.

Kokosový olej je také doporučován dietology, jelikož jeho postupné trávení dodává tělu neustále energii. Jako jeden z mála se kokosový olej v těle neusazuje a ani neobsahuje cholesterol. Jeho složení je velmi pozitivní pro redukční diety a zabraňuje možnému JO JO efektru. Kokosový olej je vhodný pro lidi, kteří trpí srdečními problémy.


Kokosová maska na vlasy
Kokosová maska na vlasy

Kokosový olej můžete koupit zde.

Ovesné sušenky na kokosovém oleji
Ovesné sušenky na kokosovém oleji

Kokosový olej recepty

Ovesné sušenky

Výborné domácí sušenky z ovesných vloček, které děláme na kokosovém oleji. Jako ingredience potřebujeme: kokosový olej, ovesné vločky, med a dle chuti třeba i oříšky či jiné pochutiny, které máme rádi :)

Postup:

V misce si uděláme těstíčko z ovesných vloček a medu. V malém hrnci či na pánvičce rozehřejeme kokosové máslo. Z těstíčka vytvoříme oválnou placičku, kterou dáme na rozpálený kokosový olej. Tento olej dodá ovesným placičkám vynikající aroma a chuť.