Chia olej
Superpotraviny

Olej z chia semínek

Chia olej obsahuje 60 % omega 3 esenciálních mastných kyselin a 20 % omega 6 esenciálních mastných kyselin. Olej z chia semínek je filtrovaný a 100 % lisovaný olej za studna, neobsahuje barviva ani konzervanty.

Účinky chia

Omega 3, které jsou obsaženy v tomto oleji se v našem těle koncentrují do mozku, výživa podporuje funkci mozku samotného, jeho myšlení a koncentruje jej pro větší soustředěnost. Chia olej pozitivně působí na imunitu a vyživuje kůži. Je vhodný pro těhotné ženy i děti. Doporučuje se i lidem, kteří trpí ekzémem a lupenkou.


Chia olej pro Vás máme zde.

Využití chia oleje

  1. Ideální pro zdravé salátové dresinky.
  2. Vynikající pro všechny typy smoothies.
  3. Experimentujte :) můžeme jej přidat do ovesných vloček nebo studené polévky.


Salátová zálivka z CHIA OLEJE

Připravíme si 1/4 šálku bílého vinného octa, 3/4 šálku chia oleje, 2 lžičky dijonské hořčice, 2 lžíce čerstvých nasekaných bylinek, špetka soli a pepře. Pořádně protřepeme a máme hotovou zálivku do našeho oblíbeného salátu :)

CHIA OLEJ Wolfberry
CHIA OLEJ Wolfberry

Recept s chia olejem

Pro představu uvedu velice jednoduchý recept na zeleninový salát, kam můžeme přidat jak chia olej, tak samotné chia semínka. Salát je složen z polníčku, rajčat, papriky, oliv a chia oleje. Meze se nekladnou, takže můžeme přidat třeba i sýr, který máme rádi :) Tento olej je vynikající jako doplněk do salátů, výborně jej dochutí.

Recept s chia olejem II.

Další dobrůtku ve formě salátu s chia olejem jsem si udělala: ze směsy klíčků tzv. trikolora - fazole baby mungo, čočka a vojtěška. Jako další přísady jsem zvolila rajče, okurek, čísnké zelí a mozzarellu. Celý salát jsem osolila, přidala trošku zázvoru a pepře a nakonec celé zalila chia olejem. Vše jsem promíchala a výsledekm byl vynikající obídek :)