Jak na domácí kosmetiku?
Superfoods

Jak na domácí kosmetiku?

V poslední době se píše hodně o superfoods. Zdravé potraviny jsou v našem jídelníčku velmi pestrou změnou a také skvělou variantou pro náš organismus. Teď ale trošku změním směr a dám Vám pár triků, jak si udělat ze superfoods domácí kosmetiku. Ano, i tohle můžeme s tolik ceněnými potravinami vyčarovat :)

Přírodní kosmetika je velmi rozšířená a oblíbená u veganů a vegetariánů. Přírodní produkty nejsou nijak testovány na zvířatech a mají čistý původ. Podpořím tedy veganskou kosmetiku a něco málo Vám pro její výrobu přiblížím.

      Recept na výrobu domácího  

                     odličovače

  • 20ml základního oleje
  • 20 kapek esenciálního oleje
  • 5 ml avokádového oleje, pokud nemáme, můžeme nahradit olivovým olejem

  • 15 ml květinové vody
  • 5 ml glycerínu
  • 2 kapky vitamínu E
  • 5 ml aloe extraktu

Poškozená pleť

Použijte avokádový olej, mandlový olej, jojobový a slunečnicový olej. Extrakt z aloe a heřmánkovou či levandulovou vodu. Potom přidejte esenciální olej a glycerín, směs završíme kapkou Tea Tree.

Normální pleť

Mandlový, avokádový, jojobový a slunečnicový olej smícháme, přidáme glycerín, extrakt z aloe, EO rozmarýn, růžovou vodu a citrón.

Suchá pleť

Jojobový, sezamový, mandlový, avokádový a slunečnicový olej. Potom přidáme glycerín, aloe extrakt, EO růži, pomerančovou nebo růžovou vodu a santalové dřevo.

Zralá pleť

Vhodná je směs ze sezamového oleje či jojobového, avokádový olej, mandlový a slunečnicový. Přidáme aloe extrakt, pomerančovou vodu a glycerín, EO kadidlo a neroli.

Mastná pleť

Smícháme avokádový, jojobový, slunečnicový a mandlový olej. Potom přidáme extrakt z aloe vera, mátovou nebo levandulovou vodu, EO citrón, glycerín a cypřiš.

Takto jednoduše si můžeme doma vyrobit kosmetiku, kterou si upravíme dle svojí potřeby. Před přípravou je nutné vše důkladně vydezinfikovat lihem. Doporučuje se mít odličovat v lahvičce přímo s dávkovačem a pevně uzavřený. Tak vzhůru na domácího čarování :)