Kuskus
Superpotravina

Kuskus
Kuskus

Kuskus na sladko

Kuskusový nákyp s malinami na sladko je vynikají tečkou po výborném obědě :) Tento kuskus nasladko připravíme následovně:

horkým mlékame zaleje kuskus, přidáme vanilkový cukr, špetku soli a půl lžicky skořice. V druhé misce uděláme směs ze dvou žloutků, sladké smetany a medu. Ze zbylých bílků ušleháme sníh. Vše opatrně smícháme dohromad a naneseme do zapékací nadoby či malých vytřených mističek. Prokládáme kuskus, maliny, kuskus a nakonec opět maliny. V troupě pečeme 35 - 40  minut na 155 °C. Ozdobení záleží už jen na Vás :)

Co to je kuskus

Jedná se o jemnozrnou testovinu. Je to krupice ve tvaru kuliček, která se zkládá z pšenice, ječmene a prosa. Příprava kuskusu je velmi jednoduchá, stačí ho pouze zalít vařící vodou a nechat po dobu cca 3 minut odstát, občas promíchat.


Kuskus Vám můžeme nabídnout zde.


Kuskus pro zdraví

Kuskus je velmi výživná potravina, která obsahuje vlákniny, bílkoviny a vitamíny B a E, dále obsahuje vápník, železo a fosfor. Tato superpotravina se hodí i pro přípravu dietního jídla, která může zasotupit snídani, svačinku i oběd. Výborný je také celozdrný kuskus.

Recepty s kuskusem na slano

Kuskus s kuřením masem je velmi jednoduchý na připravu. Kuskus zalejeme pouze vroucí vodou. Kuřecí maso připravíme dle Vaši chutí, například se zeleninou, jako je brokolice, olivy, rajče a čerstvé bylinky. Směs nakrájíme na malé kostičky a smícháme spolu s připraveným kuskusem.  Celou směs můžeme naplnit do připravených mističek nebo například lilku, můžeme dát nachvilku zapéct do trouby.