Konopný olej
Superpotravina

Konopný bio olej
Konopný bio olej

BIO Konopný olej

Tento konopný olej je bohatým zdrojem pro esenciální aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny omega-3, omega-6, které jsou pro lidský organismus nezbytné. Esenciální jsou nazývány proto, že si je tělo neumí vytvořit samo a musejí tak být přijímány v potravě. Tento za studena lisovaný olej má bohatou, ořechovou chuť a zelené zbarvení.

Konopný olej obsahuje také spoustu minerálních látek, mezi které patří vápník, draslík a hořčík. Tento konopný olej je také zdrojem vitamínu A, E, D i některých B. K vzácným prvnkům, které jsou součástí konopného oleje patří protein globulin edestin, jež je podobný globulinu, který se nachází  v krevní plazmě.


Konopný olej
Konopný olej

Konopný olej účinky

Bio konopný olej má po jeho konzumaci spoustu kladných účinků pro tělo. Zde jich pár vyjmenuju:

  • reguluje hladinu cholesterolu

  • posiluje imunitní systém

  • má protikřečové účinky

  • antioxidant

  • prevence proti chorobám

  • vhodný při zántlivých onemocnění kloubů

  • výživa pro mozek

  • podporuje funkci srdce a celého oběhového systému 


Konopný olej užívání

Vzhledem k tomu, že v konopném oleji není obsažen lepek, je vhodný také pro celiaky. Používání tohoto oleje obnovuje rovnováhu pH pokožky, také chrání pleť před vysoušením.

Můžeme ho využívat také v kosmetice a to například do masážních přípravků. Přimýchává se také do olejů či krémů. Můžeme jej používat i vnitřně a to, 1x denně při jídle, 1 kávovou lžičku.  


Konopný olej můžeme nabídnout zde.

Studie

Rozsáhlé studie dokázaly, že mnoho nemocí je spojeno s nedostatkem či nerovnováhou mastných kyselin v těle. Tyto symptomy jsou vyvolány nedostatkem omega 3 a omega 6 mastnýc kyselin. Pokud využíváme doplňky stravy, které obsahují esenciální mastné kyseliny, často zabráníme určitým nemocem. Vzhledem k tomu, že konopný olej v sobě tyto esenciální mastné kyseliny má v rovnováze a také poskytuje 2 ze základních metabolitů mastných kyselin, je právě tento BIO kokosový olej vhodný pro prevenci či léčbu určitých onemocnění.

Konopný olej na vlásky

Existuje mnoho výhod z hlediska zdravotního, proč využít konopný olej i v kosmetice. Existují nekomerční a bylinné přípravky, které konopný olej obsahují. Avšak my si jej můžeme sami doma připravit či do přípravků i přimýchat. Využití produktů pro péči o vlasy s konopným olejem, zlepšuje prokrvení hlavy. Konopný výtažek či samotná maska z konopného oleje zesílí vlasovou strukturu a udrží vlasovou pokožku bez lupů. Také snižuje ztrátu vlasů.